Mooie droom van een schone dame

Of, hoe een baantje in een autowasserij inspirerend kan zijn

Hoe het allemaal begon

Heel lang geleden had één van onze klanten een NB op LPG.
We onderhouden alle MX5’s, maar van LPG hebben we maar weinig verstand.
Logisch, de MX5 motoren zijn niet ontworpen om op LPG te draaien, en ze werken “suboptimaal”.
De ongelukkige LPG NB klaagde steen en been over die gasinstallatie, maar ja, hij zat er nu eenmaal in, dus werd er niet naar zijn geklaag geluisterd.
Op een kwade dag werd het de motor teveel en hij spuugde letterlijk een van de bougies uit.
Duidelijk signaal, en de toenmalige eigenaar begreep dat het tijd werd om met LPG te stoppen.

De motor was voorbij het stadium dat hij nog gerepareerd kon worden, maar de rest van de auto was nog alleszins redelijk.
Nu is een goed NB chassis zonde om weg te gooien, we hadden op dat moment wat extra ruimte, dus hebben we de auto gekocht en in de “showroom” gezet, met als plan om hem snel van zijn LPG-installatie te ontdoen en met een gereviseerde motor weer aan te bieden.

En hoe het uiteindelijk afliep

“Gassie” stond uiteindelijk meer dan een jaar in de showroom, omdat we steeds weer nieuwe projecten kregen, terwijl er geen uitgesproken koper voor hem was.
Wel steeds mensen die geïnteresseerd waren, maar geen mensen die voluit “ja” wilden zeggen.
Goed nieuws voor Gassie, want toen Mei-Lynn op een goede dag binnen liep om te vragen of wij toevallig een MX5 voor haar hadden, vielen haar ogen wel heel duidelijk op Gassie 😍.
En, ik vermoed dat Gas ook stiekem zich wel van zijn mooiste kant liet zien 😉

Wat is er nu mooier voor een stel MX5 enthousiastelingen om een MX5 klaar te maken als eerste auto…

“Gas” en Mey-linn hebben nog even moeten wachten tot we de lopende projecten hadden afgerond, maar toen we eenmaal begonnen was het best snel klaar.
De -te vaak aanwezige- roest is gedaan door https://artifexautoherstel.nl, en wij stortten ons op de motor.


Gassie heeft nu geen gas, maar een echte benzinemotor:

Zo heeft Gassie ineens weer een echte benzinemotor

Er staat nu weer gewoon “B” op het kentekenbewijs, dus ook de RDW is akkoord en Mw. Meij-Lynn heeft haar geliefde opgehaald.
Volgens het verhaal hebben ze als kennismaking direct flink wat kilometers gemaakt, dus het komt wel goed met die twee.

Het resultaat en een nieuw begin

We laten de dame in kwestie maar zelf aan het woord:

Na lang verheugen en sparen mag ik mijzelf de nieuwe trotse eigenaar noemen van deze nieuwe, oude, sportieve sportwagen; Mazda MX-5 uit 1998.

Mijn naam is Mei-Lynn, ik ben 20 jaar oud en ik woon in het oosten van Nederland.
Ik heb altijd een voorliefde voor deze auto gehad. De eerste MX-5 heb ik gezien in de carwash waar ik gewerkt heb. Het was liefde op het eerste gezicht. Even later ben ik opzoek gegaan.
Plotseling kwam ik bij MX5onderhoud binnenlopen, denkend dat het een verkooppunt is. Nee, maar toevallig zijn ze een nieuw project gestart; een zwarte 1998, lopend op LPG. Het doel is om de auto om te bouwen met een nieuwe 1.6 benzinemotor, en raad eens; dat is gelukt!
Door het proces heen ben ik op de hoogte gehouden van alle nieuwe onderdelen die er één voor één in komen. Van het verwijderen van de roest, naar de nieuwe remschijven. Geweldig om te zien!
Eind december heb ik deze parel opgehaald, en geloof me; nog nooit zoveel adrenaline gevoeld. Bizar hoe deze mannen dit hebben gedaan met enorm veel passie, liefde en vreugde voor het vak. Zij mogen er zeer trots op zijn, en dat ben ik ook!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *